CZ
 

Tiskové zprávy

E-commerce Holding 2015: Čtyřmiliardová skupina e-shopů pokračuje v růstu

5.2.2016

I druhý rok existence ECH přinesl kontinuální růst, který u jednotlivých e-shopů činil řádově desítky procent. Rekordmanem je lifestylový specialista Vivantis s meziročním růstem 40 % a EBITDA 28 milionů, téměř třicetinásobek roku 2014. Důkazem úspěšné konsolidace v rámci skupiny jsou celkové tržby, které přesáhly 4 milliardy CZK.

Vánoční nákupy zákazníků Elektrárny Opatovice a Pražské teplárenské ve znamení E-commerce Holding

4.11.2015

Jedna z dominantních teplárenských společností v ČR, Elektrárny Opatovice (EOP), zahajuje spolupráci s E-Commerce Holding, trojkou na trhu české e-commerce. V rámci programu Vaše odměna za věrnost všichni odběratelé obdrží šekovou knížku se slevami ve výši až 20% do všech e-shopů z portfolia E-commerce Holding. Do akce jsou zapojeny e-shopy jako Proděti.cz, CZC.cz, Vivantis nebo Sporty.cz a Snowboards.cz.

ROCKAWAY ZÍSKÁVÁ SPOLEČNOSTI NETRETAIL A NASPERS OCS CZECH REPUBLIC

26.10.2015

Investiční skupina Rockaway Capital dnes oznámila, že se dohodla na uzavření smlouvy o převodu 100% podílu ve společnosti Netretail Holding B.V., která provozuje internetové obchody Mall na trzích v České republice, Slovensku, Maďarsku, Polsku a Slovinsku a společnosti Naspers OCS Czech Republic s.r.o., provozující online srovnávače Heureka na českém a slovenském trhu. Dokončení transakce je podmíněno souhlasem regulátora.

Společnosti Vivantis se letos výrazně daří

14.10.2015

Vivantis letos rychle roste v obratu i zisku. Každý měsíc v porovnání s minulým rokem zvyšuje tempo růstu obratu, které aktuálně dosahuje 65 %. A meziročně roste i zisk před zdaněním, úroky a odpisy (EBITDA). Společnost tak dobře využívá synergií s E-commerce Holding, který do Vivantisu majetkově vstoupil koncem loňského roku.

Kup Najisto: Nákup bez rizika nyní i v rodině e-shopů E-commerce Holding

E-shopy skupiny E-commerce Holding začínají během října postupně nabízet svým zákazníkům jako platební metodu Kup Najisto, tzv. odloženou platbu. Při nákupu zboží ji tak zákazníci mohou využívat na takových e-shopech, jako je například vivantis.cz, kolonial.cz, krasa.cz nebo hodinky.cz. Do skupiny ale navíc patří i gigant v prodeji s výpočetní technikou CZC.cz.

Nielsen Admosphere pro Médiář: Na českém trhu vede iTesco.cz, Koloniál je na třetím místě

7.10.2015

Internetový obchod s jídlem řetězce Tesco je nejvyužívanějším tuzemským e-shopem s potravinami, až dál za ním je Rohlík.cz a další, zjistil Nielsen Admosphere pro Médiář.

Křetínský plánuje revoluci v logistice e-shopů

Zboží koupené v e-shopech bude možné si už brzy vyzvednout na benzince nebo v trafice. Za nejzásadnější změnou distribuce balíků z on-line obchodů od počátku internetového obchodování stojí E-commerce Holding, který částečně vlastní Daniel Křetínský a Patrik Tkáč. Expanze miliardářů přišla ve stejnou dobu, kdy vyzvedávání balíků na čerpacích stanicích připravuje maďarská petrochemická skupina MOL. … Pokračování textu Křetínský plánuje revoluci v logistice e-shopů

Nakupte a zaplaťte až za dva týdny. Nová služba Kup Najisto je jako ušitá na míru nedůvěřivým zákazníkům

Služba odložené platby začala zajímat i velké e-shopy, čerstvě ji nabídnou obchody skupiny E-commerce Holding, v jednání je Kup Najisto s Kasa.cz nebo TS Bohemia.
Odložená platba má pomáhat zákazníkům i e-shopům. Ty bojují i proti takzvaným „krátkodobým výpůjčkám“ zboží, které de facto umožňuje zákon.

MF Dnes O Potravinách: Kam pro potraviny? Na webu je to rychlé a pohodlné. Jak to chodí v Koloniálu?

25.9.2015

V poslední době se čím dál více prosazují také e-shopy s potravinami. Na internetu si můžete potraviny objednat kdykoli, dovezou vám je nejpozději druhý den. Kolonial.cz sází na čerstvost a od svých dodavatelů, kterých je více než 150, získává potraviny až po objednávce. Díky tomu jsou pečivo, ovoce a zelenina vždy maximálně čerstvé s dovozem druhý den po objednání. Více o tom, jak to chodí v Koloniálu, si přečtěte v MF Dnes.

E-shop s potravinami Koloniál.cz míří do dalších měst. V Plzni bude konkurovat Tescu

Konkurence na trhu rozvozu potravin se v Plzni a okolí a v části středních Čech zvýší. E-shop s potravinami Koloniál.cz, za kterým stojí skupina Rockaway a společnost Czech Media Invest, rozšiřuje dva měsíce po spuštění rozvozovou plochu. Do konce roku mají přijít na řadu ještě další regiony. V Plzni bude konkurovat hlavně službě Potraviny on-line řetězce Tesco.

Rozhovor s Petrem Vyhnálkem v novém čísle Zboží&Prodej: Online obchod je mnohem větší zábava!

V exkluzivním rozhovoru prozradil představy, s jakými do projektu vstupoval a podělil se také o plány a vize, se kterými chce uspět v boji o zákazníka.

Kolonial rozšiřuje záběr o 300 tisíc nových adres

24.8.2015

Kolonial.cz začal rozvážet potraviny i do širšího okolí Prahy. Dva měsíce po spuštění tak rozšířil svou databází o 300 000 nových adres. Rozšíření se dočkal i sortiment, ten se rozrostl na 6 tisíc položek.

E-COMMERCE HOLDING BUDE VSTUPEM DO CZC.CZ ATAKOVAT 4 MILIARDY

11.8.2015

Síť e-shopů E-commerce Holding pouhý rok po spuštění oznámila, že v rámci fiskálního roku dosáhne na obrat 4 miliard korun. Dopomůže mu k tomu i jedna z posledních akvizic, koupě tuzemské dvojky v IT, e-shopu CZC.cz, kterou oficiálně potvrdila. Skupina také informovala, že nejde o poslední letošní akvizici.

Jan Jírovec: Do jara spustíme další dvě vertikály

28.7.2015

E-commerce Holding už funguje rok. S nákupy přestávat nechce, stejně jako pořád pokukuje po okolních trzích. Cíl je ale jasný – jedna platforma pro své e-shopy.

KOLONIAL obsluhuje první zákazníky, má 120 dodavatelů a unikátní model logistiky

4.6.2015

Kolonial vstoupil do další fáze testování, tentokrát veřejné. Nákupy, jejichž donáška je celý úvodní měsíc zdarma, včera začal rozvážet po Praze a blízkém okolí. Kromě potravin je v nabídce i drogerie, dětské zboží a krmivo pro zvířata. Kvůli maximální čerstvosti dováží druhý den.

E-commerce Holding vstupuje do zahraničí: Proděti.cz spouští slovenskou verzi

22.5.2015

E-commerce Holding se vedle budování silného portfolia na tuzemském trhu začal věnovat svým plánům stát se významným hráčem pro střední a východní Evropu. První krok už má za sebou – na Slovensku spustil tento týden e-shop Bambino.sk. Letos stihne e-shop s dětským zbožím vstoupit i do Polska a uvést vlastní značku produktů pro děti.

Holding E-Commerce investuje miliony, chce do Ameriky a Asie

21.5.2015

Kapitálová injekce Daniela Křetínského a Patrika Tkáče do E-Commerce Holdingu (ECH) se už naplno projevuje v praxi. Uskupení šestnácti e-shopů ze skupiny Rockaway jen letos investuje do vybudování technologické a logistické platformy desítky milionů korun.

Kolonial.cz startuje kampaň a chystá se na spuštění

13.5.2015

Nový e-shop s potravinami Kolonial.cz ze skupiny E-commerce Holding spustil první část komunikační kampaně, která je předvojem pro ostrý start této služby.

Naučíme dodavatele potravin, že online prodej není jen alternativa

27.4.2015

Praha je dostatečně velká, aby tu vedle sebe fungovali nejmíň tři velcí rozvozci potravin, prohlašují Petr Vyhnálek a Jaroslav Kuchař, kteří připravují start služby Koloniál.cz.

Vivantis s Rockaway a Křetínským v zádech spouští nový eshop

13.4.2015

Je tomu pár měsíců, co český E-Commerce Holding spadající pod skupinu Rockaway (Jakub Havrlant) a Czech Media Invest (Daniel Křetínský, Patrik Tkáč), vstoupil do skupiny eshopů Vivantis. A první pořádné změny na sebe nenechaly dlouho čekat. Vivantis totiž aktuálně spouští nový, centrální eshop na adrese: Vivantis.cz.

Představujeme Kolonial.cz, nový e-shop s potravinami

3.2.2015

„Koloniál byl v minulosti tradiční služba, postavená na osobním přístupu a znalosti svého zákazníka, to jsou hodnoty, na kterých by měl stát i náš projekt, proto jsme se rozhodli pro název Kolonial.cz, “ vysvětluje Petr Vyhnálek, který do E-commerce Holdingu přišel po dlouholeté kariéře v Globusu, aby vedl nový projekt online prodeje potravin.

E-Commerce Holding vstupuje do Vivantis. Cílem je vybudovat pozici jedničky v lifestyle

1.12.2014

Skupina e-shopů Vivantis získala nového partnera v podobě E-commerce Holdingu. Společnost nadále povede Martin Rozhoň. E-commerce Holding se aktivně zapojí do provozu společnosti

Czech Media Invest Daniela Křetínského strategickým investičním partnerem Rockaway

15.9.2014

Rockaway získala strategické investiční partnery pro rozvoj klíčových aktivit v podobě Daniela Křetínského a Patrika Tkáče. Z partnerství bude těžit především E-commerce Holding

Jan Jírovec a Roman Blažek – Investiční strategie E-Commerce Holdingu

11.9.2014

Kam směřuje E-Commerce Holding s Rockaway v zádech a do jakých vertikál bude investovat? Jaké e-shopy jsou pro ně zajímavé? Jan Jírovec říká, že spousta středních shopů stojí na rozcestí a neví co dále.

Rockaway vstupuje do online nakupování. Zakládá E-Commerce Holding.

8.8.2014

Prostřednictvím E-commerce holding vstupujeme do online nakupování. „V této oblasti vidíme velký potenciál. Vedle velkých obchodních domů na trhu neexistují specialisté na odvětví jako je móda, sport nebo home, pro které je tu stále prostor,“ říká Jan Jírovec, COO Rockaway.

Vyhledat

najděte vše, co Vás zajímá …

Kontaktujte nás

využijte jeden ze způsobů níže …

Na Hřebenech II 1718/8
140 00 Praha